Як працює РЕБ

РЕБ або ж радіоелектронна боротьба — це, по суті, будь-який засіб, який створює перешкоди для звʼязку між оператором та усією зброєю з радіоелектронним обладнанням: БпЛА, системою ППО чи артилерією. Також такі пристрої «придушують» мобільний та супутниковий звʼязок, щоб дезорієнтувати ворога. Словом, поняття дуже широке, тому трохи його сегментуємо.

За дальністю впливу виділяють:

  • оперативно-тактичні РЕБи (до 500 км);
  • тактичні (до 50 км);
  • «окопні» або ближньої дії (до 10 км).

Відповідно, вони різняться у розмірах: РЕБи ближньої дії можуть поміститися в кишеню, а стратегічні доводиться транспортувати на вантажівках.

Принцип дії засобів РЕБ

РЕБ створює дуже щільну перешкоду, яка забиває ефір. Сигнали «дрон-оператор», «оператор-дрон» або «дрон-супутник» не передаються і дрон стає не керованим. Задача РЕБ — не допустити, щоб БпЛА виконав завдання. Якщо дрон зі скидом несе вибухівку, в результаті роботи РЕБ він розвертається й летить в іншому напрямку — завдання виконане. 
Для нас, як і для ворога давно зрозуміло, що це війна дронів. Тож окупант активно закуповує та виготовляє «пташок». Зборів на РЕБи стало більше, щоб рої дронів не долітали до позицій наших захисників. 

Використання засобів РЕБ

Військові використовують РЕБи в окопах, на позиціях, в бліндажах, на КСП, а також на броньованій техніці та артилерії. Середня тривалість «життя» пристрою на фронті — два тижні, тому їх маскують та захищають різними способами. 

Корпуси великих станцій можуть закопувати в землю: залишають отвір для вентиляції, і тільки антени стричать в повітрі. Стаціонарні РЕБи маскують під станції мобільних операторів, а портативні — малюють в камуфляж чи вдягають в чохли. Щоб не зменшувати ефективність засобів, важливо обирати радіопрозору фарбу для маскування.

Як обирати засіб РЕБ

Один засіб РЕБ — це не магічна пігулка від усього. Зазвичай, підрозділи  збирають комплекси із кількох засобів, які виконують різні задачі. Щоб сформувати такий комплекс, варто звернути увагу на такі фактори:

  • які види дронів літають на цій ділянці фронту; 
  • на яких частотах ці дрони найчастіше працюють;
  • що в розпорядженні військового формування треба захистити; 
  • для виконання яких бойових задач потрібен пристрій.

Захист на радіочастотах 700–1050 МГц вважають універсальним, але більшість «окопних» РЕБів працюють з невеликим діапазоном (наприклад, 850–930 МГц). Якщо ж військовим надокучають дрони-розвідники Mavic чи Autel, то варто звернути увагу на подавлення на каналах 2.4 (2400–2480 МГц) та 5.8 (5725–5850 МГц).

Для захисту критичної інфраструктури і великих об'єктів використовують стаціонарні пристрої, такі як багатоантенні куполи. Великий запит зараз на портативні засоби, тобто ті, які можна поставити на машину або закинути на плечі. Тут важливі нюанси: РЕБ з крихким корпусом на автомобілі швидко пошкодиться, а важку рушницю-антидрон військовий не зможе довго тримати в руках.

Переваги наших пристроїв РЕБ

РЕБи «глушать» дрони незалежно від того, чи запустили їх українці чи наші вороги. Коридори вильоту БпЛА — результат злагодженої роботи наших військ радіоелектронної боротьби та операторів безпілотників. Однак уникнути friendly fire складно.

Дрони мігрують частотами. Уже зафіксовали поодинокі випадки роботи БпЛА на «нових» частотах 500–600 МГц, і є потенціал рухатися на ще нижчі. Та цю проблему можна вирішити пристроями з новими діапазоном подавлення. Складніше впоратися з дронами, які змінюють частоти безпосередньо під час виконання завдання.

Ще один виклик — дрони з машинним зором, і виробники РЕБів активно шукають рішення. Один із доступних зараз — комплект потужної радіоелектронної розвідки та боротьби. 

Контактні дані для швидкого зв'язку

Замовити можна

По телефонам:

Написавши листа на Email:

Форма зв'язку

Або через форму зв'язку:

* відмічені поля обов’язкові для заповнення

Меню

Rapira logo